II Liceum Ogólnokształcące
w Łańcucie


ul. Grunwaldzka 11
37-100 Łańcut


2lolancut@wp.pl


Tel: (17) 225 36 74
Fax: (17) 225 28 26


Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie: II Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr 1

W środę rozstrzygnięty został Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Fotograficzny "Strofy i kadry z Ziemi Łańcuckiej", który nasza szkoła organizowała wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Łańcucie. Imprezę objęli patronatem Starosta Powiatu Łańcuckiego oraz Burmistrz Miasta Łańcuta. Prezentacjom konkursowym towarzyszyły warsztaty animowane przez uczniów klas humanistycznych.

W sali wystawowej Miejskiej Biblioteki Publicznej uczestnicy konkursu spotkali z organizatorami i gośćmi. Zgromadzonych witały panie: Małgorzata Sońska, dyrektor biblioteki oraz Iwona Szajer, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie. Konkursowym prezentacjom przysłuchiwały się Barbara Pilawa-Kraus, Wicestarosta Powiatu Łańcuckiego, Joanna Rupar, Zastępca Burmistrza Miasta Łańcuta oraz jury: Małgorzata Hadław, Urszula Pantoła i Anna Cieślicka.

W ramach prezentacji konkursowych usłyszeliśmy wiersze autorek z Łańcuta i okolic: Jolanty Michno, Zofii Żurawskiej, Karoliny Szyszki i Natalii Juchy. Zdjęcia inspirowane wierszami oceniał Edward Soński, opiekun łańcuckiego Foto-Klubu.

Uczestnicy konkursu wzięli także udział w warsztatach poprowadzonych przez uczniów klas humanistycznych w ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji im. Zbigniewa Herberta "Czytam w podróży... Herberta". W oparciu o eseje i wiersze powstały: "żywy obraz", poetycki list, wywiad, komiks i relacja sportowa.

A oto laureaci konkursu:

Recytacja:

I miejsce:
Aleksandra Wołowiec - I LO Łańcut

II miejsce:
Jadwiga Serafin - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie
Maciej Fryń - II LO Łańcut

III miejsce:
Julia Szydełko - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łańcucie
Gabriela Król - II LO Łańcut

Wyróżnienia:
Dominika Kisiel - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łańcucie
Patrycja Maciejak - II LO Łańcut
Katarzyna Nosek - I LO Łańcut

Zdjęcia:

I miejsce - Konrad Kuźniar
II miejsce - Alicja Wojnar
III miejsce - Maciej Nawrot

Nagroda publiczności: Paulina Wikiera - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach

Gratulujemy i dziękujemy za artystyczne przeżycia i dobrą zabawę!

Zdjęcia: Edward Soński, Michał Daszkiewicz

{gallery}wydarzenia/konkurs_biblioteka_strofy/2015_zdjecia/{/gallery}